Maišytuvai

Maišytuvai yra viena iš esminių dalių vonios kambaryje – jie suteikia ne tik funkcionalumo, bet ir prideda stiliaus bei išraiškingumo. Vis dėlto pasirinkti tinkamą maišytuvą gali būti iššūkis, atsižvelgiant į įvairias galimybes, stilių ir technologijas. Šiuolaikiniai maišytuvai pasižymi ne tik praktiškumu, bet gali tapti ir dėmesį traukiančiais dizaino elementais, kurie jūsų vonios kambariui suteiks ypatingo žavesio. Nerūdijantis plienas yra itin aukštos kokybės medžiaga, naudojama ir maišytuvų gamybai. Ji yra ne tik ypač atspari korozijai, bet ir lengvai valoma, todėl yra puikus pasirinkimas tiek funkcionalumo, tiek estetiniu požiūriu. Vis dėlto, norint sukurti išskirtinio dizaino vonios kambarį, dažnai pasirenkami įvairūs maišytuvų padengimai, pavyzdžiui, aukso, vario ar bronzos spalvos, kurie gali suteikti dar daugiau elegancijos jūsų interjerui. 

Maišytuvai

Be to, norėdami įsigyti maišytuvą galite atsižvelgti ne tik į jo dizainą ir funkcionalumą, bet ir į jo energijos efektyvumą. Kai kurie modernūs maišytuvai yra sukurti su specialiomis technologijomis, leidžiančiomis sutaupyti vandenį ir energiją. Tai ne tik palankiai veikia aplinką, bet gali būti naudinga jūsų piniginės atžvilgiu ilgalaikėje perspektyvoje.

Dar vienas svarbus aspektas, kurį verta apsvarstyti renkantis maišytuvą, yra jo suderinamumas su kitais vonios elementais. Pavyzdžiui, jei jūsų vonios kambaryje dominuoja modernus stilius, galbūt norėsite pasirinkti minimalistinio dizaino maišytuvą su išskirtiniais technologiniais sprendimais. Kita vertus, jei jūsų vonios dizainas yra klasikinis, galbūt labiau tiktų tradicinis maišytuvas. Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo.

Yra nemažai skirtingų maišytuvų tipų, priklausomai nuo jų montavimo ir valdymo. Toliau apžvelgsime, kokie yra maišytuvų tipai, priklausomai nuo jų montavimo.

Vonios maišytuvai:

 • Grindinis maišytuvas. Tokie maišytuvai dažniausiai pasirenkami turint didesnį vonios kambarį, norint akcentuoti jį patį kaip atskirą dizaino elementą. Kadangi tokio tipo maišytuvas dažniausiai montuojamas ir šalia laisvai pastatomos vonios, ypač maža patalpa nebūtų tinkamas sprendimas tokiam maišytuvui.  
 • Maišytuvas iš vonios krašto. Tai vienas populiaresnių maišytuvų tipų, leidžiantis patogiai į vonią prisileisti norimą kiekį vandens. Jei vonios kraštas yra pakankamai platus, maišytuvas yra įleidžiamas tiesiog į jį, dušelio žarna netabaluoja – taip sukuriamas minimalus estetinis vaizdas ir sutaupoma nemažai vietos. Tokie maišytuvai derinami ir su kitais vonios modeliais. Tokiais atvejais jie yra montuojami ant apdailos, pavyzdžiui, plytelių. Reikia atkreipti dėmesį, kad šie maišytuvai tinkami tik vonioms, kurios turi kraštą. 
 • Virštinkinis maišytuvas iš sienos. Tokio tipo vonios maišytuvas sukuria tvarkingo vonios kambario įvaizdį, taip pat neužima daug vietos, todėl likusią erdvę galima išnaudoti vonios aksesuarams. 
 • Potinkinis maišytuvas iš sienos. Šio tipo maišytuvai yra panašūs į vištinkinius vonios maišytuvus iš sienos, tačiau esminis skirtumas tas, kad visas mechanizmas yra paslėptas sienoje. Toks maišytuvo tipas pasižymi ypač minimalistiniu dizainu ir sukuria erdvaus vonios kambario įspūdį, o taip pat reikalauja mažiau priežiūros. Svarbu tai, jog potinkinis maišytuvas turi būti įmontuotas prieš klojant plyteles. 

Praustuvo maišytuvai:

 • Grindinis maišytuvas. 
 • Maišytuvas iš lubų. 
 • Virštinkinis maišytuvas.
 • Potinkinis maišytuvas iš sienos. 

Visi šie tipai labai panašūs į vonios maišytuvų tipus. Pasirinkimas priklauso nuo to, koks yra praustuvo tipas, nes kai kurie jų turi iš anksto išpjautas skyles, skirtas maišytuvui. Jei šios angos nėra, maišytuvas praustuvui gali būti montuojamas ant stalviršio, iš sienos ar pakabinamas iš lubų. Pastarasis variantas sukuria ypatingą išskirtinumą vonios kambariui. 

Dušo maišytuvai:

 • Virštinkinis.
 • Potinkinis. Jis yra montuojamas sienoje. Toks dušo maišytuvo tipas sparčiai populiarėjantis pasirinkimas, užtikrinantis estetišką vonios kambario išvaizdą ir lengvesnę priežiūrą. 

Dušo maišytuvai gali būti įsigyti atskirai arba bendrame komplekte su kitomis dušo dalimis.

Bidė maišytuvai:

 • Virštinkinis.
 • Potinkinis. 

Šie maišytuvai pasižymi skirtingais dydžiais, snapo ilgiu ir forma, dizainu, todėl be vargo šį įrenginį pritaikysite prie jums patinkančio vonios kambario stiliaus. 

Toliau aptarsime vandens maišytuvų skirstymą pagal valdymo tipus.

Maišytuvų valdymo tipai:

 • Standartinis. Taip vadinami vandens maišytuvai, valdomi viena svirtele. Įrenginiai su viena svirtele leidžia paprastai reguliuoti vandens temperatūrą ir vandens tekėjimo srautą. Šie modeliai mėgstami dėl patogaus jų naudojimo, tačiau tai labiau asmenino  įpročio reikalas. Jei iki šiol patogiai naudojotės maišytuvu su dviem svirtelėmis, tikėtina, jog toks variantas jums atrodys kur kas priimtinesnis. Šis valdymas taip pat leidžia reguliuoti tiek vandens temperatūrą, tiek ir srautą. Šiuose maišytuvuose esantys rankiniai vožtuvai užtikrina aukštą temperatūros reguliavimo lygį, tačiau, jei sumažėja šalto vandens tiekimas (pavyzdžiui, nuleidžiant tualeto vandenį), pasikeičia vandens temperatūra ir tai gali sukelti staigų ir nepageidautiną vandens temperatūros pakitimą. 
 • Termostatinis. Toks vandens maišytuvas automatiškai kontroliuoja vandens temperatūrą, kurią galima nustatyti pagal savo poreikius. Net ir keičiantis šalto vandens tiekimui, termostatas kompensuos šiuos pokyčius ir palaikys stabilią vandens temperatūrą. 
 • Progresyvinis. Tokio maišytuvo pagrindinis valdymo principas yra energijos taupymas. Pradžioje yra naudojamas tik šaltas vanduo, jo srautui pasiekus maksimumą jis yra maišomas kartu su karštu vandeniu, kol galų gale pasiekia maksimalią karšto vandens temperatūrą. Lietuvoje tai nėra ypač populiarus valdymo tipas, tačiau vis daugiau ir daugiau žmonių domisi šia inovatyvia technologija.  

Maišytuvai yra gaminami iš įvairių medžiagų: nerūdijančio plieno, žalvario, aliuminio ar net aukso. Populiariausias dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo korozijai yra nerūdijantis plienas. 

Pirkimo procesas ir priežiūra

Prieš įsigyjant maišytuvą, svarbu atidžiai įvertinti savo vonios dydį, dizainą ir poreikius. Taip pat verta apsvarstyti savo biudžetą ir kokybės reikalavimus. Pasirinkę ir įsigiję jums tinkamą modelį, montuodami būtinai sekite gamintojo instrukcijas arba pasikonsultuokite su specialistu.

Reguliari maišytuvo priežiūra yra svarbi jo ilgaamžiškumui. Maišytuvo paviršių būtina valyti nuolat, kad būtų išvengta nešvarumų kaupimosi. Be to, svarbu atidžiai stebėti maišytuvo funkcionavimą ir nedelsiant ištaisyti bet kokias problemas.

Pasirinkdami maišytuvą, atkreipkite dėmesį į kokybę, funkcionalumą ir stilių, kad jis atitiktų jūsų poreikius ir suteiktų jums malonumo naudotis jūsų vonios kambariu. Su tinkamu pasirinkimu, maišytuvas taps ne tik kasdieniniu vonios įrankiu, bet ir puikiu dizaino elementu, pridėsiančiu jūsų vonios kambariui išskirtinumo. Mūsų salonas siūlo įsigyti itališkus maišytuvus, kurie pasižymi savo kokybe ir išskirtiniais dizaino sprendimais, prekės yra gaminamos tik Italijoje. Platus pasirinkimas leis kiekvienam mūsų klientui rasti tai, kas jam labiausiai tinka ir patinka. Galima rinktis iš puikiai žinomų prekių ženklų: ‘GESSI‘, ‘CEA design‘, ‘Antoniolupi‘, ‘Devon&Devon‘, ‘Falper‘, ‘Agape‘, ‘Nobili‘.

Dušo sistemos, vonios įranga, kokybiška santechnika – Linea

Sekite mūsų naujienas Facebook bei Instagram paskyrose.